תביעות רפואיות

המערכת המשפטית בישראל מאפשרת לאזרח לתבוע תביעות רפואיות בדרכים שונות, למשל תביעות רשלנות רפואית כנגד מוסדות רפואיים, תביעת נכות כללית מהמוסד לביטוח לאומי ואף תביעות כנגד משרד הביטחון. מומלץ להגיש תביעה כזו בליווי עורך דין כדי לחסוך זמן ולהעלות את הסיכוי לזכות בתביעה.

רשלנות רפואית – תביעות רפואיות מוגשות כנגד מוסדות רפואיים, רופאים פרטיים ואף רופאים העוסקים ברפואה משלימה ורפואה אסתטית. המחדלים הרפואיים משתרעים לצערנו לכל אורך הטיפול הרפואי, כולל אבחון לקוי, טיפול שגוי, אי הפניה למעקב, בעיות בניתוחים, נזקים ונכויות הנגרמות עקב פרוצדורה רפואית רשלנית ועוד.

תביעת נכות כללית מביטוח לאומי – את התביעה אפשר להגיש כנגד ביטוח לאומי על בעיה רפואית זמנית או קבועה. החוק קובע כי מעל אחוזי נכות מסוימים, זכאי האדם לגשת לוועדת אי כושר שתקבע את אפשרותו לעבוד או לא. בהתאם לאחוזי אי כושר שנפסקו לו הוא יקבל קצבת נכות חודשית. פעמים רבות קובע הביטוח לאומי רף נכות הנמצא ממש מתחת לזכאות להמשך התהליך וכדאי לקבל ייעוץ וליווי משפטי כדי להימנע מכך.

תאונות עבודה – אדם שמעורב בתאונת דרכים במסגרת העבודה (בדרך לעבודה, בדרך לפגישה, בדרך חזרה מהן) יכול להיות מוכר כנפגע תאונת עבודה. המשמעות היא קבלת פיצויים וקצבה חודשית גבוהה יותר מקצבת נכות כללית. לא כולם יודעים אולם גם מחלה תעסוקתית יכולה להיחשב כתאונת עבודה, על כל המשתמע מבחינת הפיצוי והקצבה החודשית.

כדאי לדעת שאם אדם מבוטח בביטוח פרטי של אובדן כושר עבודה, אפשר להגיש לפעמים כפל תביעות, הן כנגד חברת הביטוח הפרטית והן כנגד ביטוח לאומי. הגשת התביעות כרוכה באיסוף ניירת קפדני, הגשת חוות דעת מומחה, ועדות רפואיות, ועדות אי כושר ועוד. התהליך מייגע ומוסדות אלה יעשו הכל כדי להקטין את אחוזי הנכות ואת הקצבה הנגזרת מהם.

תאונת דרכים – אם אדם היה מעורב בתאונת דרכים וניזוק מבחינה גופנית, הוא יכול להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח יש לאסוף את כל הניירת הרפואית ולהגיש את התביעה כך שתקבלו את מקסימום הפיצוי על הנזק שנגרם לכם.

הגשת תביעות כנגד משרד הביטחון – בשנים האחרונות הוכרו אנשים כזכאים לקצבאות, כתוצאה ממחלות שהתפרצו לאחר שירותם הצבאי. יש לדעת כיצד להכין תביעה מהסוג הזה כי מדובר בתביעה מול משרד הביטחון, שאינה כמו תביעה רגילה.

תביעות רפואיות הן תהליך שעלול להתיש אנשים, בגלל החוסן המשפטי של הגופים הנתבעים ומיומנות עורכי הדין שלהם. יש להיערך באופן יסודי לתביעה כזו, כדי להבטיח שלא תידחה. עורכת דין רויטל נבות ועורך דין יורם נבות הם עורכי דין בתל אביב, בעלי ניסיון רב בייצוג תובעים בנושאים של תביעות רפואיות.

אודות משרד עו"ד נבות&נבות תל אביב