רשלנות

אפשר להגיש תביעות רשלנות במגוון נושאים, אך יש להתייעץ עם עורך דין מומחה כדי לדעת לאיזה תחום שייכת התביעה וכיצד להגישה. מומלץ כמובן להתחיל את כל התהליך עם עורך דין מומחה, אך אפשר גם להתייעץ עמו אם התביעה נדחתה וברצונכם להגיש ערעור.

תביעות רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא תחום נרחב מאוד, שיש לגשת אליו בזהירות המקצועית המתבקשת. רופא, מעצם טבעו, נמצא בלחץ של זמן ולפעמים בוחר בחלופה אחת טובה לעומת חלופה אחרת טובה לא פחות. ייתכן והחלופה שלא בחר, היא זאת שהייתה מסייעת למטופל, אולם אין מדובר ברשלנות רפואית שכן שתי החלופות ידועות כטובות לטיפול במצב.

לא כל כישלון של טיפול רפואי הוא רשלנות. על עורך דין מומחה לבדוק ביסודיות את פרטי המקרה, לעבור על הניירת ולייעץ לכם אם כדאי לכם להגיש תביעה. רשלנות רפואית יכולה להיות מוגשת כנגד רופא פרטי, כנגד מוסד רפואי ואף קופת חולים. האחריות מתחילה מרופא המשפחה שהתעלם מתלונות של מטופל, דרך פרוצדורה שהתבצעה בדרך רשלנית כמו מתן מינון שגוי של תרופה, ועד לאי שליחתו של מטופל למעקב כנדרש לפי הפרוטוקול. לכל אורך הדרך של האבחון, הטיפול והמעקב עלולים הרופא או המוסד הרפואי לנקוט באי זהירות ולטעות בשגיאה המוגדרת כרשלנות רפואית.

על עורך הדין להנחות אתכם אם אכן מדובר במקרה כזה. אם כן, תקבלו הדרכה איזה ניירת לאסוף, לאיזה מומחה לגשת כדי לקבל חוות דעת רפואית וכיצד להגיש את התביעה. עורך הדין ייצג אתכם בבית המשפט, כדי להשיג את מקסימום הפיצוי על הנזק שנגרם לכם.

תאונות עבודה

תאונות עבודה יכולות להתרחש ישירות כתוצאה מתנאי העבודה, למשל מחלה תעסוקתית שגרמה לעיוורון, חירשות או בעיות בריאות אחרות. אולם כדאי לדעת שגם תאונת דרכים אל העבודה או בחזרה ממנה, מוכרת כתאונת עבודה. אף בעיות בריאות כגון סוכרת או מחלות לב, שלא קשורות ישירות לתנאי העבודה, יכולות בתנאים מסוימים להיות מוכרות כתאונות עבודה.

כדי להעלות את הסיכויים שלכם לזכות בתביעה, עליכם לקבל ייעוץ מעורך דין שיידע לנווט אתכם בנבכי הבירוקרטיה. את התביעה אפשר להגיש נגד ביטוח לאומי ו/או ביטוחים פרטיים. לפעמים אם זכיתם באחת התביעות, ידחה הגוף המבטח השני את התביעה ולכן יש לוודא כי אתם מקבלים את מירב הזכויות שלכם.

תאונות במרחב הציבורי

אדם המתהלך ברחוב ומחליק או נופל, יכול לתבוע את הרשות המקומית. כך גם אם ילד נפל במגרש משחקים כתוצאה ממתקן שהותקן ברשלנות או לא תוקן כהלכה. עורך דין יוכל לייעץ לכם אם באפשרותכם להגיש תביעה כנגד הגוף האחראי ולקבל פיצוי הולם.

עורך דין יורם נבות ועורכת דין רויטל נבות עומדים לרשותכם בכל הקשור לתביעות רשלנות שונות. נייעץ לכם לפני הגשת התביעה, נסייע לכם להגישה במומחיות ואף נייצג אתכם במהלך הדיונים המשפטיים, כדי להשיג עבורכם את הפיצויים המגיעים לכם לפי חוק.

אודות משרד עו"ד נבות&נבות תל אביב